Mis vahe on tseremoniaalsel ja kulinaarsel matchal?

Peamine erinevus nende kahe matcha tüübi vahel on selles, kuidas neid kavatsetakse kasutada. 

Tseremoniaalne matcha on mõeldud tarbimiseks puhtaltvõi matcha latte'na, kulinaarne matcha on mõeldud aga kasutamiseks küpsetistes, smuutides ja muudes retseptides.

Kulinaaria matcha sobib kasutamiseks retseptides just tänu oma tummisema ja kergelt mõrkja maitse tõttu. See annab suurepärase rohelise tee maitse juurde paljudele retseptidele, nagu banaanileib, pannkoogid, chiapudingud jne. 

Lisades antioksüdante, maitsee ja värvust!  

See vastab tõele, et tseremooniline matcha gramm on kallim kui kulinaarse matcha gramm. Üldine arusaam on selline, et tseremooniaalne matcha on kvaliteetsem kui kulinaarne matcha. See pole tõsi. 

Tegelikkuses kulinaaria matcha pärineb hilisematest teelehtede saagikoristustest, mis tingib ka selle tumedama värvuse. Seda traditsiooni on jälgitud seal juba sajandeid ning selle toote populaarsus on endiselt kõrge. 

 

Orgaaniline kulinaaria matcha, 100g

Meie Organic Culinary hinne matcha on rohkem väljendunud mõru / rohune maitse ja vähem lõhnav aroom. See võib tunduda ebameeldiv, kuid see toimib suurepäraselt küpsetistes ja muudes kondiitritoodetes, sest matcha on tavaliselt vaid üks paljudest koostisosadest. Teised koostisosad (tavaliselt rasva- ja magusained) ületavad kibeduse. 

Me ei soovita juua kulinaaria matchat lihtsalt sellepärast, et see on kibe. Kulinaarset matchat toodetakse ka hilisematest saagikoristustest, mis on põhjus, miks selle värv ei ole nii elav kui tseremoniaalsel matchal.

Sellegipoolest ei tähenda see, et kulinaaria matcha on madalama kvaliteediga. Mõlemad matcha klassid on mõeldud erinevateks kasutusteks ja hea kvaliteediga tseremoniaalse või hea kulinaarse matcha võimaldab nautida parimat matcha kogemust.Orgaaniline tseremoniaalne matcha, 30g

Meie orgaaniline tseremoniaalne matcha on mõeldud nautimiseks puhtalt tee või latte kujul. Seda parimat orgaanilist matchat kasutatakse traditsioonilistel Jaapani teetseremooniatel, kus seda valmistatakse kuuma veega. 

Pehme ja siidise maitsega matchas võib tunda ka kerget magusta maitset, mis võib varieeruda magusast pähklisusest, lillelisest umamist kuni meeldivate rohelise tee järelmaitseteni.

Kvaliteetne tseremoniaalne matcha pulber on ka erkjas roheline, võrreldes meie kulinaarse matchaga, kuna seda toodetakse esimese saagikoristuse teelehtedest, mis sisaldavad kõige rohkem klorofülli ja L-theaniini.

 

Kulinaarne või tseremoniaalne matcha lattes? 

Aegumatult populaarseim küsimus. 

Parim tüüp matcha lattes on kasutada meie Orgaaniline Tseremoniaalne Matcha . Pole vaja magusainet kasutada. 

Pehme ja siidine kerge magusa järemaitsega sobib ideaalselt lattede valmistamiseks, kuna matcha roheline tee tsobib suurepäraselt iga piimaga.

Matcha lattede valmistamiseks on võimalik kasutada ka meie orgaanilist kulinaarset matchat, kuid me ei ole selle suured fännid. Võite lõpuks lisada rohkem suhkrut ja/või piima, et tasakaalustada tugevat mõrumaitset.

 

Milleks on kulinaaria matcha parim?

Kulinaarne matcha on tavaliselt parim küpsetamiseks. Saadaolevad kulinaarsed matchad on aga sageli liiga nõrga maitsega, lisades küpsetistes vaevalt erilist matcha maitset. 

Me armastame ja soovitame meie orgaanilist matchat kõigile, kes soovivad oma toidule lisada ilusaid rohelisi värve, lisamata kunstlikke värvaineid. Lisage selle asemel orgaanilisi antioksüdante ja vaadake, kuidas kõik teie toidud muutuvad rohelisteks kaunitarideks, mis on imemaitsvad ja fotogeenilised. 

Meie eesmärgiks ei ole pakkuda sulle vaid matcha rohelist teed, vaid levitada ka tervislikke eluviise - jagades näpunäiteid ning katsetades uusi retsepte.