7 tõestatud fakti, mis juhtub meie kehaga kui tarbida matcha teed

Matcha on peeneks jahvatatud pulber rohelise tee lehed. Kuid erinevus tavalisest rohelisest teest on see, kuidas seda kasvatati. Matcha kasvab varjulistes tingimustes (90% varjus), mis omakorda suurendab klorofülli tootmist ja suurendab aminohapete sisaldus. Kuna matcha on jahvatatud peeneks pulbriks, see sisaldab kõiki toitaineid teelehes, mille tulemuseks on rohkem antioksüdante.

Matchat on kasutatud juba aastaid mediteerimisel ning Jaapani teetseremooniad on tuntud kogu maailmas. Teetseremoonia on kui rituaal, mis tuletab meelde elada hetkes ja leida sisemine rahu. Jaapanis on matcha teel samuti ka ajalooline meditsiiniline kasutus. Matchat on kasutatud ka muuhulgas mitmesuguste haiguste korral inimeste ravimisel, rasvumise ennetamisel ja nahahaiguste ravis. Toome välja vaid seitse üllatavat fakti, mis juhtub meie kehaga, kui tarbida matcha teed. 

1. Nahk hakkab kaunilt särama

Matcha pulbristatud rohelises tees on 137 korda rohkem antioksüdante ehk EGCG-sid kui tavalises rohelises tees. Need antioksüdandid aitavad kaitsta nahka ultraviolettkiirguse eest. Antioksüdandid aitavad vabaneda kahjulikest vabadest radikaalidest ja tänu neile saab meie nahk puhtama ja säravama tulemuse. 

2. Hoiab sind rahuliku kuid tegusana

Tänu matchale on meel ergas, kuid rahulik. Matchas leiduv L-teaniin parandab mälu, soodustab ajutegevust ja tugevdab tähelepanuvõimet - ja seda kõike ilma kohvile omase ärevuse ja südame kloppimiseta. Uuringud näitavad, et L-teaniini tarbivad inimesed on fokusseeritud, rahulikud ja stressivabad. 

3. Soodustab ainevahetust

Matcha joomine aitab põletada rohkem kaloreid ja uuringud näitavad, et see võib aidata põletada kuni 25% rohkem rasva. Koos tervisliku toitumise ja treenimisega võib tee joomine soodustada ainevahetust ning aidata kaasa kaalulangusele. Mitte, et peate kaalust alla võtma - olete täiuslik nagu olete!

4. Tugevdab ja kaitseb immuunsüsteemi

Matcha sobib suurepäraselt ka igasugu tüüpi põletike korral, mis tekib allergia või põskkoopa infektsiooni korral. Vahetage hommikune kohv matcha tee vastu just külma- ja gripihooajal, et saada kasu katehhiinide ja teaniinide eelistest. Katehhiin, aga eriti just epigallokatehhiin-3 gallaat (EGCG) on võimas antioksüdant, mis aitab haigusi põhjustavaid mikroorganisme ja oksüdatiivset stressi kontrolli all hoida. See toimib nii südamehaigusi, vähiriski kui ka süsteemset põletikku alandavalt. 

5. Aitab vähendada stressi ja ärevust

Matchas leiduvad polüfenoolid võivad teid tervendada seestpoolt ja seetõttu muuta teid õnnelikumaks. Polüfenoolid on võimsad taimepõhised antioksüdandid ja mikrotoitained, mida leidub paljudes toitudes, mis tavaliselt rõõmu pakuvad (nagu näiteks vein ja šokolaad)..

6. Aitab valu ja põletike korral

Matcha aitab tänu L-teaniinile leevendada ka mitmesuguseid valusid ja põletikke. Tee sisaldab EGCG-d, polüfenooli (või antioksüdanti), mis vähendab põletikku ja paistetust. See on suurepärane looduslik ravim premenstruatsiooni ravis.

7. Aitab pohmeluse korral

Alkohol vabastab kehasse vabu radikaale, mis kahjustavad eriti maksa. Matcha tee aitab vähendada alkoholi negatiivseid kõrvalmõjusid, sest sisaldab suures koguses antioksüdante. Need puhastavad keha toksiinidest ja kaitsevad samal ajal aju keemiliste reaktsioonide eest. Klorofüll aitab taastada keha loomuliku tasakaalu. Looduslik kofeiin aitab vähendada peavalusid. Soovitame tarbida matchat enne ja pärast pidustusi ning lisada teele kookosvett, mis aitab tekkinud veepuuduse korral.
 

 

Meie eesmärgiks ei ole pakkuda sulle vaid matcha rohelist teed, vaid levitada ka tervislikke eluviise - jagades näpunäiteid ning katsetades uusi retsepte.