Kas on ohutu tarbida matchat raseduse ajal?

Vastus on JAH, kuid nagu kõikide kofeiini sisaldavate jookidega, pead olema tähelepanelik ja ettevaatlik, et mitte üle piiri minna.  

Üldiselt öeldakse rasedatele, et maksimaalne kogus on 200 mg kofeiini päevas. Üks tass matcha rohelist teed on umbes 70 mg kofeiini, kuid näiteks ühes tassis kohvis on kofeiini umbes 150 mg. Samuti peame mõistma, et kofeiin kohvis, mis on happeline, ja matcha tee, mis on aluseline, on erinevad.  

Matcha kofeiin on unikaalselt erinev, kuna aminohape L-teaniin, töötab koostoimes kofeiiniga. L-teaniin mitte ainult ei paranda aju toimimist, vaid ka kuidas keha tarbib ja kasutab matcha aluselist kofeiini.

 

Matchal on palju eeliseid, millest mõned on:

See on rikas valkude, C-vitamiini ja B1, B2, B6, B12 poolest, samuti sisaldab rohkelt folaati - kõik, mis on väga oluline sinu kasvavale lapsele. Matcha sisaldab ka konkreetset aminohapet L-teaniini, mis suurendab erksust tundmata "närvilisust" mis võib aga esineda kohvi joomisel. L-teaniini on edukalt kasutatud kõrge vererõhu ja ärevuse raviks.

Teine oluline ja rikkalik polüfenool nimega EGCG (epigallocatechin gallate) on näidanud, et parandab tulemust nii ema kui ka vastsündinu puhul, kui emal on diagnoositud eelnevalt rasedusdiabeet.

 

Mida kindlasti arvesse võtta: Pööra tähelepanu, kus sinu Matcha pärineb, sest te tarbite ära kogu teelehe. Seetõttu veenduge alati, et ostate Orgaanilist ja kõrge kvaliteediga matchat, GMO ja pestitsiidivaba.

 

Soovime teile kõigile tervislikku ja õnnelikku ootusaega!

Meie eesmärgiks ei ole pakkuda sulle vaid matcha rohelist teed, vaid levitada ka tervislikke eluviise - jagades näpunäiteid ning katsetades uusi retsepte.