Mida matcha sisaldab?

Siin on lühike ülevaade Matcha rohelise tee võimsatest komponentidest ja matcha eelistest.

L-teaniin on ainulaadne aminohape, mida leidub peaaegu eranditult teetaimedes (Camellia sinensis) ja see on rohelise tee peamine aminohappe komponent. Matcha teelehtede varjulises tingimuses kasvamine, suurendab L-teaniini sisaldust ning annab Matchale iseloomulikult meeldiva ja magusa maitse.

L-teaniini mõju on tõeliselt hämmastav. Teaniin on kasulik kogu kesknärvisüsteemile. Sellel on ainulaadne võime stimuleerida alfalainete tootmist ajus; seisund, mis saavutatakse enamasti mediteerimisega ja mida iseloomustab rahulik erksus ja lõdvestunud vaimne selgus. See on üks põhjus, miks zen-mungad tarbisid enne oma pikka meditatsiooni ühte head tassi matcha teed.

L-teaniini lõõgastav toime toimib antagonistlikult matcha kofeiini närvisüsteemi ergutavale toimele, siludes seeläbi keha reaktsiooni ja tuues kaasa dünaamilise õndsuse. Kliinilised uuringud on samuti näidanud, et l-teaniin vähendab stressi, alandab vererõhku, parandab mälu ja õppimisvõimet, vähendab PMS-i sümptomeid ja omab antioksüdantset toimet. L-teaniin on üldiselt kiire toimega ja on märgatav esimese 30 minuti jooksul pärast matcha rohelise tee või latte nautimist ja võib kesta kuni 6 tundi. Matcha soodustab teaniini imendumist kehas, nii et selle asemel, et võtta teaniini toidulisandina, miks mitte juua teaniini loomulikul teel, näiteks matcha lattes!

Termogeen – rohelist teed on kaalulangetamise abivahendina pikka aega uuritud. Uuringud näitavad nüüd, et rohelise tee joomine võib kiirendada ainevahetust 35-40%, suurendades seeläbi rasvapõletuse võimet ilma kõrvalmõjudeta. Matcha roheline tee ei sisalda kaloreid.

Antioksüdandid – Rohelises tees leiduvad katehhiinid on ühed võimsamad looduslikud antioksüdandid, millel on kehale tugev vananemisvastane toime. Rohelise tee antioksüdandid on 100 korda tugevamad kui C-vitamiin ja 25 korda tugevamad kui E-vitamiin. Märkimisväärne fakt on, et matcha roheline tee sisaldab 70 korda rohkem antioksüdanti kui apelsinimahl ja 9 korda rohkem beetakaroteeni kui näiteks spinat.

Korofüll – Matcha sisaldab äärmiselt kõrgel tasemel klorofülli, mis annab matchale imekauni smaragd rohelist värvi. Klorofüll on üks võimsamaid vere detoksifitseerijaid ning mis omakorda toetab vere tervislikku leeliselisust.

Polüfenoolid ja katehhiinid – need fütotoitained on tuntud kui kõige võimsamad vähivastased ained, mis inimestele teada on. Matcha roheline tee sisaldab just neid toitaineid.

Adaptogeensed ained – Roheline tee on "adaptogeen", mis tähendab, et see toetab neerupealisi, alandades stressihormooni ehk kortisooli taset. 

Vererõhku alandavad katehhiinid – roheline tee sisaldab spetsiifilisi katehhiine, mis võivad angiotensiini pärssimise kaudu veresoonte kokkutõmbumist takistades alandada vererõhku.

Kolesterooli alandavad ained – On näidatud, et roheline tee vähendab LDL ("halva") kolesterooli taset, kuid ei mõjuta HDL ("hea") kolesterooli taset.

Veresuhkru stabilisaator – Rohelises tees sisalduvad polüsahhariidid võivad kaitsta insuliini hüpete eest, stabiliseerides seega veresuhkru taset.

Antimikroobsed ained – Roheline tee aitab ära hoida ja ravida paljusid tavalisi vaevusi, sealhulgas gripp, külmetus, toidumürgitus jne. Tasakaalustades ühtlasi soolestiku mikrofloorat.

Need antimikroobsed katehhiinid takistavad ka hammaste lagunemist ja igemehaigusi. Samuti aitavad ära hoida halba hingeõhku ehk halitoosi. 

Nüüd on sul rohkem põhjust alustada oma päeva matcha rohelise tee või lattega!@makemeblissmatcha

Health is trending! 🍵 ##matchaeesti ##buduaar##matcharohelinetee ##matchalove ##matchahealth ##bliss ##wellness ##fashion ##lifestyle ##beauty ##health ##wealth

♬ Feelings - Lauv

Meie eesmärgiks ei ole pakkuda sulle vaid matcha rohelist teed, vaid levitada ka tervislikke eluviise - jagades näpunäiteid ning katsetades uusi retsepte.